Katarína Jankeje Hádzaná Hádzaná

Dráma až do konca: Hádzanári Topoľčian vybojovali cenné body v Šali

Atraktívny zápas sa odohral medzi domácou Šaľou a Topoľčanmi v rámci najvyššej domácej súťaže. Z výhry v 13. kole sa napokon tešili zverenci Pavla Jana.

Ilustračný obrázok k článku Dráma až do konca: Hádzanári Topoľčian vybojovali cenné body v Šali

Extraliga mala v stredu na programe svoje 13. kolo. Zverenci trénera Pavla Jana absolvovali zápas na palubovke HKM Šaľa. Úvod stretnutia lepšie zvládli Topoľčanci, postupne si dokázali pred súperom vytvoriť štvorgólový náskok. Šaľa však pred prestávkou zabrala a presnými strelami sa na našich chlapcov na konci prvého polčasu dotiahla (11:11).

Po zmene strán sa darilo domácim, v prvých minútach dokázali Žochárom odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Jednoznačné zakončenie však predviedli Topoľčanci, keď v posledných piatich minútach vpálili poza chrbát brankára domácich štyri presné strely, čim si v závere vybojovali víťazstvo nad Šaľou 23:21.

Hráči HK Topoľčany sa neustále držia na druhom mieste v priebežnom hodnotení, za nimi v tesnom závese figuruje Sporta Hlohovec.

HKM Slovan Duslo Šaľa – HK Agro Topoľčany 21:23 (11:11)

Najviac gólov: Páleš 6/4, Melnyk 3/3, Szapu, Krok po 3 – Klačanský 6, Hlinka 5, Kucher 4.

Môže vás zaujímať:

Naši fanúšikovia majú dôvod na radosť: Topoľčiansky dres bude obliekať TENTO hráč Hlohovca!

Prestup, ktorý čakal málokto: Topoľčany opúšťa Martin Briatka!