Katarína Jankeje Futbal

Prvá tohtoročná domáca ligová prehra nepotešila ani hráčov ani divákov. Hráči MFK Topoľčany nezvládli šláger kola a líder tabuľky zaslúžene zvíťazil.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti doma nestačili na lídra ligy: Oslabili nás kádrové zranenia a choroba
Zdroj: YouTube.com

V dvanástom kole 3. ligy sme na domácom trávniku privítali lídra súťaže Veľký Meder. Hostia otvorili skóre zo štandardnej situácie už v piatej minúte, do prestávky na 2 : 0 zvýšil gólom z hry Eugen Wilson Speck. Mužstvo Veľkého Medera si v druhom polčase strážilo sľubný výsledok, v 64. minúte riadneho hracieho času súperi vsietili ešte jednu presnú strelu a spečatili tak výhru na Žochármi 3 : 0.

Topoľčiansky káder nastúpil na zápas v oslabenom zložení, choroby, vylúčenia ale aj zranenia neumožnili niektorým hráčom zabojovať v dôležitom šlágri kola. Veľký Meder si ziskom plného počtu bodov ustrážil prvú pozíciu v tabuľke. Našim chlapcom, ktorí si v sezóne udržujú stabilné druhé miesto, tak ušli už o deväť bodov. O týždeň sa chlapci pobijú o body vonku, v sobotu sa predstavia na trávniku TJ Gabčíkovo.

Pozrite si dôležité momenty zápasu vo videu!

MFK Topvar Topoľčany – MŠK Thermál Veľký Meder 0:3 (0:2)

Góly: 5. Čtvrtníček, 35. Eugen Wilson Speck, 64. Musil

MFK Topoľčany - FK Velľký Meder 0:3