Dávid Hrdý Futbal

Futbalisti vonku nebodovali: Nestačili na Dunajskú Lužnú

Cez víkend sa hralo 26. kolo tretej najvyššej futbalovej ligy. Mužstvo Topoľčian cestovalo do Dunajskej Lužnej a po predošlej domácej výhre prehralo teraz rozdielom dvoch gólov.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti vonku nebodovali: Nestačili na Dunajskú Lužnú

Domáci mali celý zápas prevahu, ktorá bola zrejmá už od úvodných minút. Prvú šancu si vypracovali domáci keď centrovanú loptu do bránkoviska odkopávala obrana Topoľčian. V 7. minúte domáci Pačaj strelou z otočky preveril brankára Furka. Ten však výborným zákrokom vytlačil loptu na roh V 11. minúte si domáci vytvorili ďalšiu šancu po spolupráci Peťovského a Noska, ktorú Topoľčany zastavili iba za cenu faulu v pokutovom území. Nariadený pokutový kop premenil Puchner – 1:0. O dve minúty získali Topoľčany loptu na polovici ihriska a po spätnej prihrávke skóroval Královič – 1:1. Avšak ku koncu prvého polčasu domáci opäť viedli, keď odrazenú strelu nasmeroval do topoľčianskej bránky Peťovský –2:1. Navyše Gálik v 59. minúte zvýšil náskok domácich po rozohranom aute Peťovského-3:1. Domáci si už pohodlný náskok ustrážili a zvyšné minúty stretnutia kontrolovali hru.