Katarína Jankeje Hádzaná

Hádzanári neuspeli v Považskej Bystrici: Domov odišli bez bodu!

Slovenská extraliga mužov pokračovala cez víkend svojim 17. kolom. Naši hádzanári sa predstavili na palubovke Považskej Bystrice. Zápas však pre nás nedopadol dobre.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári neuspeli v Považskej Bystrici: Domov odišli bez bodu!

Domáca najvyššia súťaž mužov má za sebou zápasy 17. kola. Topoľčany sa tentokrát predviedli na pôde Považskej Bystrice. Úvod hry bol na oboch stranách vyrovnaný, od 20. minúty však začali domáci naberať tempo a do konca prvého polčasu si vytvorili sľubný náskok piatich gólov.

V podobnom tlaku pokračovala Považská Bystrica aj v druhej časti. Naši hádzanári sa nedokázali dotiahnuť, naopak domáci sa nám vzdialili na bezpečný rozdiel siedmych presných striel. Bystrica tak zdolala zverencov trénera Dezidera Jakubičku 34:27. Stratou plného počtu sa naša pozícia v tabuľke nemení, aj naďalej Topoľčany okupujú sľubné druhé miesto. Líder súťaže Prešov zostáva prvý, trojku uzatvára Hlohovec.

MŠK Považská Bystrica – HC Topoľčany 34:27 (17:12)

Najviac gólov: J. Kozák 8/3, Vallo 7, Macháč 6/2, Adamčík 6 – Klačanský 7/5, Valent a Kucharík po 5. Rozhodovali: Dvorský – Karlubík, vylúčení: 3 – 5, 7 m hody: 6/5 – 5/5, 680 divákov