Katarína Jankeje Hádzaná

Mužstvo HK Topoľčany má za sebou prvý prípravný zápas. Domáci duel vyšiel na jednotku, do súperovej bránky sa trafili takmer 50-krát.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Topoľčian poctivo makajú v príprave: Bratislave vpálili takmer 50 gólov

Topoľčianski hádzanári v týchto dňoch poctivo trénujú v rámci zimnej prestávky v sezóne 2015/2016. Účasť v extralige je pre našich hádzanárov viac než vydarená, z 13 zápasov dokázali vyhrať až 12. Súperom v sezóne vpálili 386 striel, naopak zatiaľ utŕžili 290 gólov. Vynikajúce výsledky im zabezpečili prvé miesto v priebežnej tabuľke, kompletné štatistiky tímu si prečítate v článku: Hádzanári Topoľčian vedú extraligovú tabuľku: Pozrite si štatistiku mužstva i najlepšieho hráča v tíme!

Zverenci Pavla Jana absolvovali už aj prvý prípravný zápasv novom roku. Na domácej palubovke privítali súpera ŠKP Bratislava. Žochári dominovali v duely hneď od úvodu, počas prvého polčasu vpálili súperovi až 28 striel. (28:15). Po zmene strán sa scenár zopakoval, naši chlapci nedali hosťom šancu a do konca riadneho hracieho času pridali ešte 20 gólov. Topoľčanci tak v príprave jednoznačne zdolali Bratislavu 48:30.

HK Topoľčany – ŠKP Bratislava 48:30 (28:15)

Zostava a góly: Meluš, Králik P. – Pupík-3, Macovchin-7, Klačanský-7, Michalka-7/2, Ivanytsia-8, Ivanov-7, Ďurček-2, Urban-2, Žilinčík-5.