Rastislav Búgel Hádzaná

Hádzanári úspešní: Posledný Pezinok im problémy nenarobil

Hádzanárska extraliga mužov mala v sobotu na programe zápasy 17. kola.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári úspešní: Posledný Pezinok im problémy nenarobil

Mužská hádzanárska extraliga pokračovala svojim 17. kolom. V ňom domáce HK Agro Topoľčany hostilo posledný celok tabuľky – ŠHK Agrokarpaty Pezinok. Domáci hráči nezaváhali a potvrdili papierovú úlohu favorita.

Rozhodnuté o zápase bolo už v prvej polovici, keď po polčase svietilo jednoznačné skóre 25:9. V podobnom duchu pokračovala aj ďalšia časť zápasu 17. kola. Topoľčany pridali ešte 19 gólov, súper rovnaký počet, ako v prvom polčase a bolo dobojované. Topoľčany tak poľahky zdolali svojho súpera v pomere 44:18 .

HK Agro Topoľčany - ŠHK Agrokarpaty Pezinok 44:18 (25:9)

Najviac gólov: Adamčík 9, Franta, Ivanicia po 6 – Baďura 7/1, Durdovanský 5, Hyross 4. Rozhodovali: Cipov, Klus, vylúčení: 5:2, 7 m hody: 2/2 – 2/1, 320 divákov