Dávid Hrdý Hádzaná

Hádzanári v príprave naďalej úspešní: Porazili aj Krems

Za opäť slušnej diváckej návštevy nastúpili topoľčianski hádzanári v ďalšom prípravnom zápase proti rakúskemu Kremsu. Domáci celý zápas viedli a napokon presvedčivo zvíťazili 36:30.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári v príprave naďalej úspešní: Porazili aj Krems
Zdroj: Webnoviny.sk

Od začiatku bolo cítiť hernú prevahu Topoľčancov. Tí si od začiatku vytvorili bezpečný náskok a postupne ho zvyšovali. Hostia sa viackrát snažili gólovo dotiahnuť, no v tom im zabránil spolahlivý Meluš v bráne a dobre pracujúca obrana. Na začiatku prvého polčasu viedli „žochári“ už 25 :15.

Strelecky sa najviac darilo Valentovi, ktorý súperovu bránku zaťažil siedmimi gólmi. Nová posila Martin Slaninka strelil 3 góly. Strelecky sa darilo aj Cigáňovi, ktorý však pre zranenie hlavy musel v druhom polčase striedať. Rakúskemu tímu nastrielal 6 gólov.V závere dal tréner Ivan Pompoš príležitosť aj hráčom z lavičky. Opäť sa zaskvel mladý brankár Patrik Králik. Skvelý výkon domácich odmenili diváci hlasným potleskom. Ďalší prípravný zápas odohrajú topoľčianski hádzanári na ihrisku českých Hraníc.