Dávid Hrdý Hádzaná

Hádzanári zvíťazili aj doma: V prípravnom zápase porazili Nové Zámky

Topoľčianski hádzanári včera nastúpili vo svojom ďalšom prípravnom zápase pred domácou kulisou proti Novým Zámkom. Po rozpačitom úvode však využili svoju hernú prevahu a napokon zvíťazili 32:21.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári zvíťazili aj doma: V prípravnom zápase porazili Nové Zámky
Zdroj: Webnoviny.sk

Aj napriek veľkej horúčave sa športová hala v Topoľčanoch slušna zaplnila.Tréner Ivan Pompoš dal príležitosť všetkým hráčom. Kvôli vysokým teplotám sa hralo systémom 3 × 20 minút. Prvá tretina bola rozpačitá, domáci zahadzovali šance a zápas aj napriek vedeniu domácich sa zdal vyrovnaný.

Príjemným prekvapením bol mladý brankár Patrik Králik. Ivan Pompoš ho povolal do mužského tímu. Predviedol sa viacerými zákrokmi a chytenou sedmičkou a vyslúžil si za to potlesk domáceho publika. Topoľčany nakoniec zvyšovali svoj náskok a porazili Nové Zámky rozdielom jedenástich gólov. Do konca augusta majú topoľčianski hádzanári na programe ešte desať prípravných zápasov. Najbližšie sa predstavia v piatok na turnaji v Hlohovci.