Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti cestovali do neďalekej Trnavy: Pripísali si ďalšie víťazstvo

Topoľčianski hokejisti opäť nezaváhali. Podarilo sa im uspieť na ľade súpera.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti cestovali do neďalekej Trnavy: Pripísali si ďalšie víťazstvo

Hokejová Budiš prvá liga mala uprostred pracovného týždňa na programe stretnutia 50. kola. Počas neho vycestovali hokejisti HC Topoľčany na ľad HK Gladiators Trnava.

Základ víťazného ťaženia položili hosťujúci hráči už v prvej tretine, keď sa postupne presadil Kalináč, a v dvoch prípadoch Nemček (0:3). Domáci zbrane nezložili, práve naopak. Do druhého dejstva vkročili s odhodlaním niečo s nepriaznivým stavom urobiť.

Domáci dokázali Topoľčanom streliť dva góly, hostia však počas tretiny odpovedali jedným presným zásahom. Zápas sa tak do poslednej tretiny prehupol za stavu 2:4. V 57. minúte sa presadil Laššo (2:5). Za domácich ešte korigoval stav dve minúty pred koncom stretnutia Schmidt.

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly: 32., 58. Schmidt, 25. Jurák – 15., 19. Nemček, 14. Kalináč, 39. Kluka. 57. Laššo. Rozhodovali: Valachovič – Šefčík, Frimmel, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabaneia: 1:0, 156 divákov