Dávid Hrdý Šport

Hokejisti podľahli Novým Zámkom: Pred sebou majú ďalšie prípravné zápasy

S prípravnými zápasmi začali aj topoľčianski hokejisti. Na ľade Nových Zámkov však nestrelili ani gól a prehrali 4:0. Na programe však majú ďalšie zápasy. Najbližší prípravný zápas odohrajú doma už tento piatok.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti podľahli Novým Zámkom: Pred sebou majú ďalšie prípravné zápasy
Zdroj: Webnoviny.sk

Zhodou okolností rôzne športové kluby z Topoľčian odohrali svoje zápasy proti celkom z Nových Zámkov v relatívne krátkom časovom rozmedzí. Hádzanári zvíťazili, futbalisti tiež. No hokejistom sa to minulý piatok nepodarilo.

Účastník nadnárodnej MOL ligy, tím z Nových Zámkov sa predstavil s viacero známymi tvárami slovenského hokeja, ako útočníkom Marekom Uramom či brankárom Chovanom. Zápas už od začiatku nabral rýchle tempo. Prvý gól padol už v 4. minúte. Domáci Baron delovkou nedal Hipíkovi šancu.

Ďalšiu šancu spálil domáci Uram. Po Štefankovej prihrávke nepremenil svoj nájazd. Topoľčanci si prvú šancu vypracovali v 13. minúte, no Chovan Tvrdíkovu dorážku chytil. Dynamické tempo pokračovalo aj v druhej tretine. Domáci si vytvárali tlak a dostávali sa do šancí. Druhý gól domácich prišiel v 9. minúte z hokejky Kubu.

Potom tréner domácich od základu obmenil zostavu. Nové Zámky disponovali šiestimi kompletnými päťkami oproti trom topoľčianskym. Tento fakt aj rozhodol o priebehu zápasu. V poslednej tretine skórovali domáci ešte dvakrát.

V 46. minúte prekonal Hipíka Fiala a po kombinačnej hre strelil štvrtý gól v 56.minúte Barčák. Ďalší prípravný zápas odohrajú „žochári“ na topoľčianskom zimnom štadióne už tento piatok od 17:30 hodiny proti Považskej Bystrici.