Katarína Jankeje Šport

Tesne, ale predsa. Aj takto sa dá hodnotiť piatkový zápas medzi Považskou Bystricou a Topoľčanmi. Našim chlapcom sa po dlhšej dobe podarilo zvíťaziť a získať plný počet bodov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti pretrhli šnúru prehier: Z Považskej Bystrice si odniesli plný počet bodov!

V piatok sa v Považskej Bystrici odohralo ďalšie kolo 1. ligy. Hokejisti Topoľčian išli do zápasu s dlhou radou prehier, strata bodov by ich mohla posunúť na nízke pozície v rebríčku. Žochári však ukázali tímového ducha a nad domácimi tesne vyhrali 3 : 2.

Úvod hry bol v réžii Považskej Bystrice, v ôsmej minúte prekonal nášho brankára Trenčan. Autorom prvého gólu za našich sa stal Fusek. Druhá tretina patrila nám, dokázali sme využiť obe ponúknuté presilovky. V 27. minúte skóroval Mihalik a na 3 : 1 upravil Guričan len pár sekúnd pred koncom druhej časti. V závere hry domáci zvýšili tlak, kontaktný gól do našej brány v 44. minúte strelil Zlocha. Topoľčancom sa však podarilo tesné skóre ustrážiť, zverenci trénera Svätopluka Kosíka si tak odniesli plný počet potrebných bodov.

V priebežnom hodnotení sa HC Topoľčany držia na 8. mieste, najbližšie sa chlapci predvedú doma, na Zimnom štadióne privítajú Senicu.

HK 95 Považská Bystrica – HC TOPOĽČANY 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 8. Trenčan (Havlíček), 44. Zlocha (Pacalaj, Dírer) – 15. Fusek (Káčer, Bystričan), 27. D. Mihalik, 40. Guričan (Hudec, Záhorský)

HC Topoľčany: Kičina – Žitňanský, Bystričan, Minárech, Guričan, Chromý, Georgievský, Kopecký – Káčer, Hurtaj, Fusek – Chlapovič, M. Mihalik, D. Mihalik – Záhorský, Dobrý, Hudec