Rastislav Búgel Šport

Hokejisti Topoľčian s úspechom: Martinskej rezerve nadelili sedmičku

Topoľčianski hokejisti majú za sebou ďalší vydarený zápas. V treťom kole I.ligy hostili MHC Martin B.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian s úspechom: Martinskej rezerve nadelili sedmičku

Hokejová Budiš 1.liga pokračovala v nedeľu 11.septembra zápasmi tretieho kola. Hokejisti HC Topoľčany na svojom ľade privítali „béčko“ Martina. Stalo sa tak po tom, čo v druhom kole zdolali Považskú Bystricu na jej ľade 1:4 pohľadom domácich.

Domáci sa dostali do zápasu už v 10.minúte zásluhou Michalíka. Do konca prvej tretiny však prišli dva góly z hokejky Dobrého (15.a 19.minúta) a Topoľčany razom viedli už o tri góly (3:0).

V druhom polčase sa hra mierne vyrovnala. V 24.minúte znižoval na rozdiel dvoch gólov Varga (3:1). O tri minúty neskôr však už Topoľčany znova viedli o 3 góly. Na konci gólovej akcie stál Pekarčík (4:1).

Môže vás zaujímať: Víťazstvo hneď v úvode nového ročníka: Hokejisti Topoľčian porazili HK Orange 20

Tretie dejstvo, rovnako ako to prvé, patrilo domácemu celku. Topoľčany už zvrat nepripustili, navyše pridali ešte tri presné zásahy. V 45.minúte zvyšoval vedenie domáceho tímu Ficel. O tri minúty Šťastný a o ďalšie tri minúty pridal posledný gól zápasu Hrudík. Topoľčany tak pred domácim publikom deklasovali Martinské „béčko“ vysoko 7:1.

HC Topoľčany – MHC Martin B 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)