Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti Topoľčian sa doťahujú na vedúce tímy: Zdolali favorizovanú Detvu

Topoľčianskym hokejistom sa podarilo zvíťaziť na ľade favorizovaného súpera. Rozhodli v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian sa doťahujú na vedúce tímy: Zdolali favorizovanú Detvu

Hokejová Budiš I. liga pokračovala zápasmi 16. kola. Topoľčany cestovali na ľad HC 07 Orin Detva. Práve domáci celok bol v tomto stretnutí jasným favoritom. Detva sa dostal do vedenia v 14. minúte zásluhou Škvaridla. Minútu pred koncom prvého dejstva sa však za Topoľčany presadil Tábi a bolo vyrovnané (1:1).

V prostrednej časti zápasu sa Topoľčany dostali do vedenia. V 38. minúte sa presadil Priganc a priniesol radosť na topoľčiansku striedačku. V poslednej tretine Vyrovnával Jakubík (2:2) a zápas tak smeroval do predĺženia. V ňom sa podarilo prekvapiť hokejistom z HC Topoľčany, keď rozhodujúci gól strelil po 5. minútach hry Kalináč.

HC 07 Orin Detva – HC Topoľčany 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 14. Škvaridlo, 49. Jakubík – 19. Tábi, 38. Priganc, 65. Kalináč. Rozhodovali: Valach – Znak, Číž, vylúčení: 5:6, navyše Zorvan (Detva) 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 291 divákov