Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti uspeli aj v druhom domácom zápase: Séria sa rozhodne v Skalici

Topoľčianski hokejisti odvrátili hrozbu play-off série so Skalicou. Do Topoľčian putovala za nepriaznivého stavu, no naši hokejisti sériu vyrovnali.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti uspeli aj v druhom domácom zápase: Séria sa rozhodne v Skalici

Hokejisti HC Topoľčany využili domáce prostredie na vyrovnanie stavu série štvrťfinále play off Budiš I. ligy na 2:2, keď svojich súperov zo Skalice zdolali 6:3. Úspech sa rodil už v prvej tretine, kde mali Topoľčany raketový nástup. Postaral sa oň v 8. minúte Kluka, o 4 minúty neskôr zvyšoval Pätoprstý, o ďalšiu minút Šuba a v 17. minúte opäť Kluka (4:0). Skalica dokázala odpovedať len gólom Petráša.

V druhom dejstve už bola hra o poznanie vyrovnanejšia. Za Topoľčany sa presadil Kluka v 24. minúte, za Skalicu o 4 minúty neskôr Kotzman. V tretej tretine pridal svoj štvrtý gól Kluka, pričom hostia vsietili len jedinú odpoveď. Topoľčany si tak za stavu 6:3 pripísali druhé víťazstvo v sérii hranej na tri víťazné zápasy.

Rozhodujúci piaty zápas štvrťfinále play off Budiš I. ligy je na programe v Skalici v utorok 21. februára o 17.00 hodine.

HC Topoľčany – HK Skalica 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 8., 17., 24. a 59. Kluka, 12. Pätoprstý, 13. Šuba – 20. a 53. Petráš, 28. Kotzman. Rozhodovali: Mĺkvy, Adamec – Šefčík, Gajdošech, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2100 divákov. Stav série: na zápasy 2:2

Zdroj: Dnes24/TASR