Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti uspeli v predĺžení: Zdolali lídra súťaže z Prešova!

Topoľčianskym hokejistom sa zadarilo. Odniesli si cenné body so zápasu s vedúcim celkom súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti uspeli v predĺžení: Zdolali lídra súťaže z Prešova!

V poradí 45. kolo prvej hokejovej ligy prinieslo poriadne zaujímavé zápolenie. Piate Topoľčany hostili na svojom ľade aktuálne vedúce mužstvo z Prešova. Topoľčany sa náročného súpera nezľakli. Aj keď diváci gól dlho nevideli, boli to práve hráči HC Topoľčany, ktorí ostreľovali súperovu bránu častejšie. Svedčí o tom aj celkový počet striel 50:21 v prospech domáceho celku.

Za bezgólového stavu 0:0 bolo jasné, že domáci hokejisti uchmatnú lídrovi tabuľky aspoň bod. To by však nesmela bežať 65. minúta zápasu a po prihrávke od Jurča a Pekarčíka sa presadil Martin Kalináč, ktorý rozhodol o prekvapení kola.

HC Topoľčany – Penguins Prešov 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 65. Kalináč. Rozhodovali: Krist – Beniač, Jurčiak, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 830 divákov

Zdroj: Facebook