Katarína Jankeje Šport

Hokejistom sa lepí smola na korčule: O ďalšej prehre rozhodlo až predĺženie!

Prvá liga pokračovala v stredu svojim 18. kolom. Topoľčany prehrali s Liptovským Mikulášom až po góle v nadstavenom čase.

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom sa lepí smola na korčule: O ďalšej prehre rozhodlo až predĺženie!

Hráči HC Topoľčany v stredu privítali na svojom ľade Liptovský Mikuláš. K otvoreniu skóre prišlo hneď v úvode hry. Dobrý, ktorému asistoval Záhorský, prekonal už v 2. minúte brankára hostí. Tí na 1:1 dorovnali v 6. minúte zásluhou Lištiaka. Oba tímy pridali v prvej časti hry ešte po jednej presnej strele, na prestávku sa tak išlo s remízou 2:2.

Zvyšné dve tretiny skončili, aj napriek príležitostiam na oboch stranách, bezgólovo. Zvýšenie tlaku pred koncom riadneho hracieho času a vybojovanie si presilovej hry z našej strany nepomohlo, o víťazovi nakoniec rozhodlo predĺženie. To pre našich chlapcov nedopadlo dobre. V 63. minúte trafil našu bránku po tretí raz za hostí Uhrík. Topoľčany nakoniec podľahli Liptovskému Mikulášu 2:3. Najbližšie sa na domácom ľade chlapci predstavia v piatok 7. novembra, kde privítajú Považskú Bystricu.

HC TOPOĽČANY – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 x (2:2, 0:0, 0:0, 0:1) po predĺžení

Góly: 2. Dobrý (Mrázik), 12. Dobrý (Záhorský) – 6. Lištiak, 10. Piatka (Poliaček, Roháč), 63. Uhrík (Holiga, Števuliak)