Katarína Jankeje Šport

Hokejistom sa nepodarilo prekvapiť: Na Spišskú Novú Ves chlapci nestačili

Prvá hokejová liga pokračovala v nedeľu zápasmi 32. kola. Hráči HC Topoľčany sa pobili o body na ľade kvalitnej Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom sa nepodarilo prekvapiť: Na Spišskú Novú Ves chlapci nestačili

Domáca súťaž mala v nedeľu na programe duely 32. kola. Hokejisti Topoľčian tentokrát vycestovali do Spišskej Novej Vsi, ktorá patrí medzi lídrov ligy. Domáci tím potvrdzoval úlohu favorita od úvodu hry, v 16. minúte už vyhrával dvojgólovým rozdielom. Fusek vzbudil nádeje Topoľčancov, keď súperovi v 20. minúte poslal presnú strelu do šatne.

Zverencom trénera Svätopluka Kosíka sa v druhej tretine nepodarilo premeniť množstvo ponúknutých šancí. Domáci naopak pridali na tempe, čo vyústilo do tretieho gólu. Favorit zápasu kontroloval aj záverečných 20 minút, domáci nedovolili našim hráčom presadiť sa. Spišská Nová Ves zaslúžene vyhrala nad Topoľčanmi 3:1.

HK Spišská Nová Ves – HC Topoľčany 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Smotrila, 16. Krempaský, 33. Cvengroš – 20. Fusek