Katarína Jankeje Šport

Svetové hviezdy ale aj najlepší slovenskí plavci sa cez víkend predviedli na Banskobystrickom pohári. V plavárni na Štiavničkách sa našim plavcom veru darilo. Tromfli aj zvučné mená.

Ilustračný obrázok k článku Klobučník i Podmaníková uspeli na Banskobystrickom pohári: Tromfli dokonca svetové mená!

O plejádu rekordov mítingu sa postarala na 8. ročníku Banskobystrického pohára dosiaľ najkvalitnejšia účasť v histórii tohto plaveckého podujatia. Topoľčanec Tomáš Klobučník obsadil na 200 m prsia na Banskobystrickom pohári druhé miesto časom 2:14,22. Zo suverénneho triumfu sa v 50 m krytom bazéne na Štiavničkách tešil Nemec Martin Koch v novom rekorde mítingu 2:10,33. Pod Urpínom štartoval v tomto roku vôbec prvýkrát a na prsiarskej stovke tak náš rodák získal cenný skalp olympijského víťaza.

Medzi ženami sa z prvenstva na 50 m i 200 metrov prsia tešila mladá Andrea Podmaníková. Topoľčianka nakoniec získala aj tretie umiestnenie, keď na 100 metrov prsia zaplávala v Banskej Bystrici napokon druhá.

Muži:

• 200 m prsia: 1. Marco Koch (DSW 1912 Darmstadt) 2:10,33 – rekord mítingu, 2. Tomáš Klobučnik (SR) 2:14,22

Ženy:

• 50 m prsia: 1.Andrea Podmaníková (SR) 32,49 – rekord mítingu
  • 200 m prsia: 1. Andrea Podmaníková (SR) 2:35,55 – rekord mítingu
  • 100 m prsia: 1. Maria Romanjuková (Sports Club Garant) 1:11,93 – rekord mítingu, 2.Andrea Podmaníková (SR) 1:12,02

Najlepší plavci Slovenska sú známi: Topoľčany majú zastúpenie v mužskej i ženskej kategórii!