Katarína Jankeje Šport

Konečne sa to podarilo: Hokejisti na domácom ľade zdolali Prievidzu

Séria neúspechov sa s našimi chlapcami držala celkom dlho. V stredu však šnúru prehier pretrhli a doma získali cenné tri body.

Ilustračný obrázok k článku Konečne sa to podarilo: Hokejisti na domácom ľade zdolali Prievidzu

Naši chlapci odohrali v stredu veľmi dôležitý zápas. Po sérií prehier a debaklov potrebovali chytiť druhý dych a s ním aj cenné body. V úvode stretnutia s Prievidzou to opäť vyzeralo, že si Topoľčany odnesú ďalšiu prehru. V ôsmej minúte prvej tretiny sme boli potrestaní za vylúčenie, hráč hostí gólom z presilovky otvoril skóre. Naši chlapci sa našťastie spamätali a v 12. minúte Dobrý dorovnal na 1:1. O pár minút prekvapujúco skóroval Libor Káčer, Topoľčany sa tak ešte pred koncom prvej tretiny dostali do vedenia.

Druhá časť hry bola vyrovnaná, rozhodujúci moment prišiel až v 60. minúte riadneho hracieho času. Roman Chlapovič zaistil gólom do brány hostí výhru Topoľčian 4:2. Zverenci trénera Svätopluka Kosíka tak majú po dlhej dobe opäť dôvod na radosť. V piatok opäť na domácom ľade privítame kvalitnú Trnavu.

HC TOPOĽČANY – MšHK Prievidza 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 12. Dobrý (Hudec), 13. Káčer (Fusek, Hurtaj), 36. Dobrý (Mrázik), 60. Chlapovič – 8. Jánoš (Černý, Kentoš), 34. Môcik (Piják, Kovalík)

HC Topoľčany: Kičina – Káčer, Mihalik D., Záhorský, Bystričan, Guričan, Chromý, Minárech, Hurtaj, Mihalik M., Chlapovič, Košeký, Fusek, Hudec, Kutňanský, Dobrý, Mrázik, Georgievský, Žitňanský