Katarína Jankeje Šport

Liptovský Mikuláš nás vyškolil: Do topoľčianskej bránky padlo až päť gólov

Topoľčianskym hokejistom žiaľ nevyšiel ďalší zápas. V Liptovskom Mikuláši sa dokázali presadiť iba raz.

Ilustračný obrázok k článku Liptovský Mikuláš nás vyškolil: Do topoľčianskej bránky padlo až päť gólov

Topoľčanci po prehre s Považskou Bystricou absolvovali prvoligový zápas na ľade Liptovského Mikuláša. Našim hokejistom sa podarilo otvoriť skóre, v 17. minúte využil Paleček výhodu presilovej hry. V druhej tretine domáci zvýšili svoj tlak, v 23. minúte dorovnali na 1:1 a o sedem minút sa dostali do tesného vedenia 2:1. Do konca tretiny stihli topoľčianskeho brankára prekonať aj do tretice (3:1).

Zverenci Miroslava Nemčeka sa nedokázali presadiť proti silnej obrane Liptovského Mikuláša ani v záverečnej časti. Súper ich nepustil takmer k žiadnej šanci, naopak ten do konca riadneho hracieho času stihol upraviť jednoznačný výsledok a zdolať Žochárov 5:1.

Na hráčov HC Topoľčany čaká teraz poriadne náročná skúška v možnom boji o play-off. V piatok na domácom ľade privítajú Senicu. Zápas začína o 18.00 hod.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Topoľčany 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Góly: 23. a 38. Lištiak, 30. Lichanec, 46. Cibuľa, 60. Sukeľ – 17. Paleček