Majstrovstvá Slovenska v plávaní: Pódiové umiestnenie pre Jozefa Beňa z Topoľčian

Majstrovstvá Slovenska v plávaní v krátkom bazéne v Šamoríne pokračovali v sobotu druhým súťažným dňom. Svoju stopu tu zanechal aj plavec z Topoľčian.

Ilustračný obrázok k článku Majstrovstvá Slovenska v plávaní: Pódiové umiestnenie pre Jozefa Beňa z Topoľčian
Zdroj: TASR

Majstrovský titul na 400 m voľný spôsob si medzi ženami vybojovala Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) a medzi mužmi triumfoval Adam Černek (PK Martin).

Dva majstrovské tituly si vybojoval Adam Halás (STU Trnava), ktorý triumfoval na 200 m motýlik a ako člen miešanej štafety na 4×50 m voľný spôsob. Rovnako dva tituly získala Halásova tímová kolegyňa Barbora Tomanová, ktorá triumfovala na 50 m znak a tiež bola členkou víťaznej štafety na 4×50 m voľný spôsob.

Výsledky:

Muži:

400 m v. sp.: 1. Adam Černek (PK Martin) 4:01,19 min, 2. Daniel Mizera (J&T Sport Team) 4:02,17, 3. Tomáš Peciar (Delfín Nitra) 4:05,58

4×50 m v. sp.: 1. Nereus Žilina 1:31,34, 2. VŠK UK Bratislava 1:32,77, 3. SPK Bratislava 1:33,25

100 m v. sp.: Matyás Karesztes (VŠK UK Bratislava) 49,04 s, 2. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 49,08, 3. Jakub Gordík (Nereus Žilina) 50,07

200 m prsia: 1. Tomáš Klobučník (Dukla Banská Bystrica) 2:09,84, 2. Jozef Beňo (Piraňa Topoľčany) 2:12,28, 3. Marián Dragúň (Delta klub Komárno) 2:13,86

200 m motýlik: 1. Adam Halás (STU Trnava) 2:01,83, 2. Pavol Jelenák (VŠK UK Bratislava) 2:02,46, 3. Ivan Fratrič (Orca Bratislava) 2:02,78

50 m znak: 1. Šimon Ernek (PK Banská Štiavnica) 27,59, 2. Adam Horňák (Orca Bratislava) 27,84, 3. Daniel Michlík (Nereus Žilina) 28,26

200 m pol. preteky: 1. Adam Hrabovský (PK Martin) 2:10,64, 2. Alexander Rekoš (SPK Bratislava) 2:11,65, 3. Henrich Krč (VŠK UK Bratislava) 2:13,22

Ženy:

400 m v. sp.: 1. Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) 4:20,01, 2. Laura Benková (Nereus Žilina) 4:20,26, 3. Zora Ripková (Orca Bratislava) 4:24,11

4×50 m v. sp.: 1. VŠK UK Bratislava 1:46,35, 2. STU Trnava 1:46,58, 3. Orca Bratislava 1:47:44

100 m ženy: 1. Barbora Mikušková (Slávia ŠG Trenčín) 55,51, 2. Barbora Mišendová (Dukla Banská Bystrica) 56,03, 3. Laura Benková (Nereus Žilina) 56,58

200 m prsia: 1. Nikoleta Trníková (Považskobystrický PO) 2:31,15, 2. Nina Vadovičová (STU Trnava) 2:33,55, 3. Natália Verešová (Orca Bratislava) 2:37,66

200 m motýlik: 1. Michaela Vojtechová (Orca Bratislava) 2:42,14, 2. Lýdia Drahovská (Kúpele Piešťany) 2:44,64, 3. Michaela Stela Topolčányová (Kúpele Piešťany) 2:46,25

50 m znak: 1. Barbora Tomanová (STU Trnava) 28,69, 2. Tamara Potocká (KP Aquacity Poprad) 29,59, 3. Barbora Mikušková (Slávia ŠG Trenčín) 29,68

200 m pol. preteky: 1. Robin Reindl (Aquasport Levice) 2:16,14, 2. Zuzana Pavlikovská (VŠK UK Bratislava) 2:17,79, 3. Sabína Kupčová (Aquasport Levice) 2:19,29)

4×50 m v. sp. – mix: 1. STU Trnava 1:38,06, 2. Nereus Žilina 1:38,22, 3. VŠK UK Bratislava 1:38,48

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame