Katarína Jankeje Šport

Prešovu sme nestačili: Do topoľčianskej bránky vpálil sedem gólov!

Prvá liga pokračovala v stredu zápasmi 28. kola. Naši hokejisti privítali doma Prešov, ktorý do našej bránky vpálil až sedem presných striel.

Ilustračný obrázok k článku Prešovu sme nestačili: Do topoľčianskej bránky vpálil sedem gólov!

Začiatok duelu mali v rukách naši hokejisti. Už v druhej minúte otvoril skóre Ľuboš Dobrý. Odpoveď hostí nenechalo na seba dlho čakať. Po buly vystrelil Ferenc a puk skončil za chrbtom topoľčianskeho brankára. V úvode druhej časti hry sa Prešov dostal do vedenia, vypracoval si viacero šancí, ktoré aj premenil. Po 40 minútach tak naši hokejisti prehrávali vysoko 2:6. V záverečnej tretine sa nám náskok, aj napriek snahe, nepodarilo dohnať, Prešov zdolal Topoľčany jednoznačne 7:4.

Zverenci trénera Svätopluka Kosíka sa v tabuľke neposunuli, stále okupujú deviate miesto. Na ôsmu Trnavu však strácajú už 12 bodov. Súťaž bude pokračovať v piatok 12. decembra, v 29. kole naši chlapci vycestujú do Liptovského Mikuláša.

Pozrite si zostrih zápasu vo videu!

HC TOPOĽČANY – P.H.K. 3b Prešov 4:7 (1:1, 1:5, 2:1)

Góly: 3. Dobrý (Záhorský, Hudec), 30. Fusek (Káčer, Hurtaj), 41. Káčer (Hurtaj, Bystričan), 51. Bosák (Kutňanský, Kopecký) – 12. Ferenc (Chalupa), 22. Matejka (Jaroš, Kobela), 27. Pavlovský, 34. Potoček (Ferenc, Chalupa), 38. Pitka (Korytko, Jaroš), 40. Jaroš (Korytko, Matejka), 60. Jaroš