Katarína Jankeje Šport

Sedem presiloviek, ani jeden gól: Liptovský Mikuláš zaslúžene zobral tri body!

Prvá liga mala na programe stretnutia 40. kola. Topoľčanci doma privítali Liptovský Mikuláš, ktorý nás absolútne prevalcoval. Rozhodlo tiež sedem nevyužitých presiloviek z našej strany.

Ilustračný obrázok k článku Sedem presiloviek, ani jeden gól: Liptovský Mikuláš zaslúžene zobral tri body!

Domáci zápas bol v prvej tretiny vyrovnaný, Káčer otvoril skóre v 11. minúte, hostia gólovo odpovedali už o 4 minúty neskôr. V druhej časti stretnutia začali súperi preberať hru, naši chlapci sa nevedeli cez kvalitnú obranu presadiť. Zázrak z našej strany sa nekonal ani v závere, zverenci trénera Svätopluka Kosíka nedokázali úspešne využiť ani jednu šancu. Liptovský Mikuláš tak zaslúžene vyhral 5:1.

Pod katastrofálnym výsledkom je podpísaná aj neschopnosť chlapcov zužitkovať presilové hry. V zápase s Liptovským Mikulášom sme si ich vypýtali až sedom, no streliť gól sa nám nepodarilo. Naopak, súper premenil dve presilovky zo štyroch. Chlapcov čaká pokračovanie súťaže v piatok, opäť na domácom ľade privítajú Považskú Bystricu, ktorá je v tabuľke za nami na 10. mieste s 20 bodmi.

HC TOPOĽČANY – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 11. Káčer (Hurtaj, Fusek) – 15. Piatka (Poliaček, Mezovský), 38. Števuliak (Trochta, Roháč), 39. Poliaček (Piatka), 41. Macík, 50. Trochta (Uhrík)