Katarína Jankeje Šport

Hráči HC Topoľčany sa z víťazstva neradovali už poriadne dlho. Šnúru prehier sa bohužiaľ nepodarilo pretrhnúť ani počas posledného víkendu proti Prešovu či Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Šnúru prehier Topoľčanci nepretrhli: Prešovu nedali ani gól, na Spišskú sme doma nestačili!

Topoľčianske hokejové mužstvo má za sebou poriadne náročný víkend. V piatok absolvovalo zápas prvej ligy na ľade Prešova. Úvod stretnutia bol vyrovnaný, gól však diváci nevideli. Druhá tretina patrila domácim, z využitej presilovej hry sa Prešovu podarilo otvoriť skóre (1:0), na čo zverenci Miroslava Nemčeka žiaľ nedokázali odpovedať. Posledná časť zápasu mala podobný scenár, Prešov opäť využil možnosť presilovky, čím zvýšil na 2:0. Topoľčany ani v závere nenašli recept na kvalitnú obranu domácich a podľahli tak Prešovu s rozdielom dvoch gólov.

HC Prešov 07 – HC Topoľčany 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 40., 49. Obšut.

Trápenie hokejistov pokračovalo aj v nedeľu, doma sme privítali Spišskú Novú Ves. Lepšie vstúpili do duelu hostia, v 5. minúte prekonali topoľčianskeho brankára a v 13. minúte po využitej šanci zvýšili dokonca na 2:0. Domáci sa prebrali až závere prvej tretiny, zásluhou Kudleja po prvýkrát úspešne trafili bránku hostí. V druhej časti mala navrch Spišská Nová Ves, v 30. minúte nám hostia odskočili na rozdiel dvoch gólov.

Záverečná časť priniesla atraktívny hokej, v 43. minúte vpálil kontaktnú strelu Brandis a v 48. minúte Bystričan vyrovnal na 3:3. O slovo sa však prihlásil súper, behom niekoľkých minút úspešne prekonal našu obranu až dvakrát. Topoľčanci doma napokon prehrali so Spišskou 3:5.

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Góly: 19. Kudlej, 43. Brandis, 48. Bystričan – 30. a 53. Hamráček, 5. Bdžoch, 13. Šterbák, 56. Ištocy.