Štvorbodový týždeň hokejistov: HC Topoľčany len dva body za prvou Dubnicou

Hokejová St. Nicolaus I. liga pokračovala ďalšími zápasmi. Hokejistov Topoľčian čakali dve merania síl.

Ilustračný obrázok k článku Štvorbodový týždeň hokejistov: HC Topoľčany len dva body za prvou Dubnicou

V dohrávke z piateho kola hostili Topoľčany na svojom ľade mladíkov z projektu HK Orange 20. Vyrovnaný zápas si pozrelo 650 divákov. Už v štvrtej minúte sa hostia dokázali dostať do vedenia, na čo v zápätí reagovali domáci hráči zásluhou Lašša. Mladíci sa však ešte do konca prvej tretiny dostali do jednogólového vedenia (1:2).

V druhej tretine strieľali góly len Topoľčany. Vyrovnával Pekarčík, aby v 35. minúte otočil stav zápasu Podstavek (3:2). Záverečné dejstvo prinieslo vyrovnávajúci gól Vybirala, no dve minúty pred koncom zariadil domáce víťazstvo Uhnák.

HC Topoľčany – HK Orange 20 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 7. Laššo, 28. Pekarčík, 35. Podstavek, 58. Uhnák – 4. Jaško, 11. Čacho, 48. Vybiral. Rozhodovali: Adamec – Valo. Frimmel, vylúčení: 53, presilovky 0:1, osôlabenia 1:0. 650 divákov

V šiestom kole sa topoľčianski hokejisti opäť predstavili na domácom ľade. Hostili v ňom dobre hrajúcu Skalicu. V úvode sa Topoľčany dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Pekarčíka a Podstaveka (2:0). Dobre rozbehnutý zápas však napokon hokejisti HC Topoľčany neustáli. Po druhom dejstve bol stav už 3:2 a v závere riadneho hracieho času bolo vyrovnané 4:4. Rozhodlo sa tak až v samostatných nájazdoch, kde mali viac šťastia hostia a zásluhou Hujsu si pripísali dva body.

HC Topoľčany – HK Skalica 4:5 pp a sn (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0 – 0:1)

Góly: 39., 41. Nitriansky, 8. Pekarčík, 10. Podstavek – 21. Jarolín, 35. Kučera, 48. Hujsa, 60. Okoličány, rozhodujúci nájazd Hujsa. Rozhodovali: Valach – Hanko, Holienka, vylúčení: 7:5. navyše: Dvonč 10 minút za nešportové správanie, Horváth (obaja Skalica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 786 divákov