TIP na kultúrnu akciu: Nástupište 1-12 pripravilo tvorbu 7 autorov

Sedem autorov z rôznych umeleckých oblastí vytvorí v topoľčianskom multimediálnom priestore pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 inštaláciu, v ktorej sa prepoja vizuálne a performatívne formy umenia s poéziou a architektúrou.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku TIP na kultúrnu akciu: Nástupište 1-12 pripravilo tvorbu 7 autorov
Zdroj: Dnes24.sk

Ako pripomínajú tvorcovia, projekt s názvom Suvenír je štúdiou a zároveň prezentáciou interdiscipli­nárneho diela.

Vybraní umelci, ktorí na projekte pracovali, zbierali na rôznych miestach Slovenska svoje suveníry. „Popri reflexii samotných miest tak dostali možnosť prisvojiť si aj niečo z disciplín ostatných umelcov. Cieľom bolo pracovať ako jednotné skupinové ego v spoločnej rovnováhe rôznych médií. Zúčastnení umelci mali príležitosť konfrontovať seba samých a svoju tvorbu v dialógu s inými formami umenia,“ povedal o projekte Július Krištof z Nástupišťa 1–12.

Ako doplnil, projekt ideovo vychádza z multimediálneho projektu Souvenir britského umelca Alastaira Mc’Neilla, ktorého Nástupište 1–12 prizvalo k realizácii ako umeleckého riaditeľa v počiatočnej fáze projektu. „Hoci Suvenír slovenských umelcov priznáva svoju inšpiráciu pôvodným dielom z Veľkej Británie, v ich podaní dostáva úplne nový obsah ako aj novú experimentálnu formu. Premiéru živej intermediálnej inštalácie Suvenír môžu návštevníci Nástupišťa 1–12 vidieť 22. apríla o 19. hodine,“ dodal Krištof.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame