Katarína Jankeje Hádzaná

Topoľčany doma uspeli: Stav semifinálovej série s Hlohovcom je vyrovnaný!

Semifinálový duel na domácej palubovke priniesol oku lahodiaci boj o víťazstvo. Z výhry sa nakoniec tešili naši chlapci.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany doma uspeli: Stav semifinálovej série s Hlohovcom je vyrovnaný!

Naši hádzanári hostili doma v rámci semifinálových súbojov klub Sporta Hlohovec. Po nevydarenom úvodnom dueli bol stav série 1:0 pre tím súpera. Topoľčany nastúpili do dôležitého zápasu výborne, počas prvého polčasu si dokázali vystrielať štvorgólový náskok. Hostia však pred prestávkou zvýšili tlak, čo viedlo k vyrovnaniu stavu na 13:13.

Po zmene strán pokračovala tesná gólová prestrelka. Zverencom trénera Dezidera Jakubičku sa podarilo vytvoriť tesný náskok, ktorý si až do konca hracieho času udržali. Topoľčany si tak doma poradili s Hlohovcom 28:25. Zápasová séria sa po sobote vyrovnala, semifinále bude pokračovať tretím duelom, v stredu 22. apríla Hlohovec privíta našich chlapcov.

HK Agro Topoľčany – HC Sporta Hlohovec 28:25 (13:13) – stav série 1:1

Najviac gólov: Kucharik 5, M. Briatka a Slaninka po 4, Žilinčík 4/1 – F. Zaťko 6/3, Ľ. Ďuriš 4, Laho 4/1

Žochári fantasticky zdolali Partizánske: Na výhru vo finále chýba už len jedno víťazstvo!