Katarína Jankeje Futbal

Topoľčany hostili Gabčíkovo: Ďalšia remíza na domácom trávniku

Topoľčianski futbalisti cez víkend doma zabojovali o body proti Gabčíkovu. Aj napriek viacerým gólom, zápas svojho víťaza nenašiel.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany hostili Gabčíkovo: Ďalšia remíza na domácom trávniku

Futbalisti Topoľčian v nedeľu hostili v rámci 6. kola 3. ligy Západ na domácom trávniku klub OFC Gabčíkovo. Diváci sa prvej presnej strely dočkali už v 19. minúte, kedy Rusinko gólom z hry otvoril skóre na 1:0 pre domácich. Do prestávky sa hráčom premeniť ďalšie šance nepodarilo, do šatní sa za išlo za stavu 1:0.

K zmenu prišlo až v 58. minúte, z pokutového kopu hostia z Gabčíkova vyrovnali na 1:1. Topoľčany odpovedali takmer okamžite, v 61. minúte opäť zvýšil na rozdiel jedného gólu Walter Tatenda Musoma. Chlapcom sa však nepodarilo tesné skóre udržať, o 6 minút neskôr Gabčíkovo gólom z hry dorovnalo na 2:2. Do konca riadneho hracieho času diváci rozhodujúcu strelu nevideli, zápas tak napokon skončil remízou 2:2.

Mužstvo MFK Topoľčany po 6. kolách figuruje na 13. priečke, tabuľke momentálne kraľuje Baník Prievidza. Futbalisti sa o ligové body pobijú už v stredu 15. septembra, v rámci predohrávky 16. kola ich doma privíta FC Neded.

MFK Topvar Topoľčany – OFC Russel Gabčíkovo 2:2 (1:O)

Góly: 19. Rusinko, 61. Walter Tatenda Musoma – 58. Szocs, 67. Bilyk

Smutná správa pre mnohých: Rally Tríbeč sa tento rok napokon neuskutoční!