Katarína Jankeje Šport

Prvá liga pokračovala zápasmi šiesteho kola. Naši hokejisti si zo Spišskej Novej Vsi odniesli prvé tri body.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany konečne vybojovali tri body: O super výsledku v Spišskej rozhodli prvé minúty

Hokejisti HC Topoľčany majú za sebou vydarený duel proti Spišskej Novej Vsi v rámci 6. kola prvej ligy. O výhre rozhodla úvodná tretina. V 3. minúte otvoril skóre Kovalík, o pár minút na 2:0 v presilovej hre zvýšil Kluka. Topoľčanci predviedli skvelý výkon aj o dve minúty, keď po tretíkrát prekonal brankára domácich Šedivý.

V druhej časti hry súper zabral, v 27. minúte Spišská znížila na 1:3. Ďalší gól sa im však už streliť nepodarilo, aj vďaka poctivej práci brankára Hala. Tretia tretina opäť priniesla napínavý hokej, domáci sa snažili prekonať obranu Topoľčancov, čo sa im do konca hracieho času nepodarilo. Hokejisti Topoľčian napokon zdolali Spišskú Novú Ves 3:1.

Zverenci trénera Miroslava Nemečka si do priebežnej tabuľky pripísali tri body, po zápase sa nachádzajú na 9. priečke. Súťaž bude pokračovať v stredu 30. septembra. Chlapci doma privítajú Nové Zámky.

HK Spišská Nová Ves – HC Topoľčany 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 27. Findura (Koky, Lesňák) – 3. Kovalík (Gális, Gašparovič), 9. Kluka (Szalay, Nemček), 11. Šedivý (Záborský)