Topoľčany odčinili prehru s Michalovcami: Porazili Považskú Bystricu

Druhá najvyššia hokejová súťaž pokračovala svojim 2. kolom. Hokejisti Topoľčian cestovali na ľad Považskej Bystice.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany odčinili prehru s Michalovcami: Porazili Považskú Bystricu

Topoľčany cestovali do Považskej Bystrice po jednoznačnej prehre na domácom ľade. V prvom kole ich z efektivity vyškolila Dukla Michalovce, ktorá Topoľčanom dopriala prehru na ich domácom ľade 0:3.

Hokejisti HC Topoľčany tak mali čo odčiniť. Do zápasu druhého kola rozhodne nevstúpili s porazeneckou náladou. Už v tretej minúte otváral skóre Novák. O dve minúty bolo vyrovnané, keď sa presadil domáci Niník, no Topoľčany potrebovali ďalšie dve minúty aby strhli zápas na svoju stranu zásluhou Uhnáka (1:2). Gólová prestrelka pokračovala. V 10. minúte vyrovnával Valášek, o tri minúty neskôr viedli Topoľčany zásluhou Königa, no do prestávky vyrovnal Hrušík.

Gólostroj sa zastavil až do tretej tretiny. V nej strelili Topoľčany dva góly, domáci poslali len jeden presný zásah a bolo rozhodnuté.

HK'95 Považská Bystrica – HC Topoľčany 4:5 (3:3, 0:0, 1:2)

Góly: 14., 60. Hrušík, 5. Niník, 10. Valášek – 7., 42. Uhnák, 3. Novák, 13. König, 51. Hudec

Rozhodovali: Valach – Drblík, Hanko