Katarína Jankeje Futbal

Topoľčany remizovali s Gabčíkovom: O všetkom sa rozhodlo v prvom polčase!

Topoľčianski futbalisti cez víkend doma privítali kvalitné Gabčíkovo. Zápas však svojho víťaza nenašiel. O remíze sa rozhodlo ešte v prvej časti hry.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany remizovali s Gabčíkovom: O všetkom sa rozhodlo v prvom polčase!

Tretia liga západ pokračovala svojím 30. kolom. Chlapci po výprasku vo Veľkom Mederi tentokrát doma hostili silné Gabčíkovo. Úvod zápasu bol pomerne vyrovnaný, Topoľčany niekoľkokrát ohrozili súpera, no poza chrbát pozorného brankára neprešla žiadna strela.

Hosťom sa v 29. minúte podarilo zo štandardnej situácie otvoriť skóre. Zvýšený tlak domácich priniesol dorovnávajúci gól v 36. minúte zásluhou Rusinka. Už o dve minúty Kutiš dostal našich chlapcov do vedenia 2:1. Gabčíkovo sa však stihlo do prestávky ešte gólovo dotiahnuť a vyrovnať na 2:2. V druhej časti hry nepadla už žiadna presná strela, domáci duel teda skončil remízou 2:2.

Zverenci trénera Michala Caránka aj naďalej okupujú 10. priečku. Najbližšie ich čaká náročný duel, v sobotu 6. júna sa predstavia na trávniku lídra ligy z Borčíc.

MFK Topvar Topoľčany – TJ Gabčíkovo 2:2 (2:2)

Góly: 36. Rusinko, 38. Kutiš – 29. a 44. Gašparík

Andrea Podmaníková zaplávala nový rekord: Skvelým časom splnila limity na olympijské hry i majstrovstvá sve­ta!