Šport Iné športy

Topoľčianskym hokejistom sa nesmierne darí. Potvrdili to aj v priamom súboji o priebežnú štvrtú priečku prvoligovej tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany v predohrávke úspešné: Zdolali Spišskú Novú Ves a sú na štvrtom mieste

Hokejové Topoľčany sa vezú na víťaznej vlne. Postupne sa odrazili z nižších priečok a krok za krokom stúpajú tabuľkou Budiš I. ligy. V predohrávke 31. kola hostili na domácom ľade štvrtú Spišskú Novú Ves. V prípade víťazstva by piate Topoľčany predstihli svojho súpera.

Do zápasu sa lepšie dostali domáci hokejisti, keď Michal Kluka v 8. minúte využil ponúknutú presilovú hru a posielal Topoľčany do vedenia (1:0). Vyše 700 divákov už v prvom dejstve gól nevidelo.

Po zmene strán sa hral hokej, ktorý gólovú radosť nie a nie priniesť. Ruky nad hlavu dvíhal až v 36. minúte zápasu topoľčiansky hokejista Lukáš Novák (2:0). O tri minúty neskôr zvyšoval náskok domácich už na tri góly Lukáš Tábi. Hostia sa zmohli na odpoveď až v 52. minúte, no gól v presilovej hre bol všetkým, čo súper dokázal na ľade Topoľčian.

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

• Góly: 8. Kluka, 36. L. Novák, 39. Tábi – 52. Drozd.
  • Rozhodovali: Krist – Gajdošech, Purgat, vylúčení: 5:5, navyše: L. Novák (Topoľčany) 10+DKZ – presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 730 divákov