Katarína Jankeje Šport

Topoľčiansky tím privítal v rámci prvej ligy na svojom ľade hráčov kvalitnej Detvy. Fantastická výhra nám ušla len o vlások, chlapci si nakoniec zo zápasu odniesli jeden bod.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany vyhrávali nad favoritom celý zápas: O smutnej prehre rozhodlo až predĺženie!

Úvod hry sme mali vo svojich rukách, už v 15. minúte sme vyhrávali nad favoritom súťaže 3:0. Aj v druhej tretine sme dokázali odolávať tlaku súpera, neustále sme si udržiavali sľubný dvojgólový náskok, v 37. minúte sme vyhrávali už 5:3. V záverečnej časti však Detva zvýšila tlak, postupne pridala dve presné strely, stav zápasu bol teda po 60 minútach vyrovnaný 5:5.

V predĺžení hostia zabojovali z plnej sily, v 62. minúte strelil do našej bránky víťazný gól Kaneat. Topoľčany tak podľahli v predĺžení Detve tesne 5:6. Chlapci neustále okupujú deviatu priečku, na ôsmy tím z Prešova strácajú už 14 bodov. Práve do tohto mesta na východe vycestujú zverenci trénera Svätopluka Kosíka už v piatok.

HC TOPOĽČANY – HC 07 Orin Detva 5:6 (3:1, 2:2, 0:2, 0:1) po predĺžení

Góly: 8. Guričan (Chlapovič, D. Mihalik), 14. D. Mihalik (M. Mihalik), 15. Káčer (Bystričan), 34. Dobrý (Záborský, Záhorský), 37. Káčer (Chlapovič, Hurtaj) – 19. Parkhouse (Sládok, Kanaet), 23. Petro (Srnka, Hataš), 35. Parkhouse (Sládok, Kanaet), 43. Gachulinec (Gašpar, P. Fekiač), 60. Hataš (Petro), 62. Kanaet (Tupý)