Katarína Jankeje Hádzaná

Jedenáste kolo najvyššej súťaže vyšlo našim hádzanárom na jednotku. Vonku si ľahko poradili so Slovanom Modra, výborný výkon predviedol nový hráč, pre ktorého bol duel premiérou v topoľčianskom drese.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany zvalcovali Modru: K jednoznačnému triumfu pomohol nový hráč (23) z Moldavska

Topoľčiansky hádzanársky tím sa pred pár dňami rozrástol o nového hráča z Moldavska – Pavela Macovchina (23), ktorý prichádza na hosťovanie do konca aktuálneho ročníka z maďarskej Orosházy. Práve jeho presné strely sa stali kľúčovými v 11. kole extraligy. V ňom Topoľčanci absolvovali duel na palubovke Slovana Modra.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom tempe, v závere prvého polčasu si však zverenci Pavla Jana vytvorili sľubný náskok siedmych gólov. Po zmene strán jednoznačne ovládli hru naši chlapci, počas 30 minút sa im podarilo vzdialiť sa domácim až na rozdiel desiatich presných striel.

Najúspešnejším hráčom nášho tímu sa stal už spomínaný 23-ročný Macovchin, ktorý 6 gólmi pomohol k jednoznačnému víťazstvu Topoľčian 29:19. Výhrou potvrdili Žochári druhé miesto v priebežnej tabuľke, tesne za nimi je stále Hlohovec.

HáO TJ Slovan Modra – HK Agro Topoľčany 19:29 (7:13)

Najviac gólov: Tschur 11/2, Bača 4 – Macovchin 6, D. Michalka 5/2, Ivanicja 4