Topoľčianski hokejisti víťazne: Doma porazili silný Prešov

Topoľčianskym hokejistom sa počas 18. kola darilo. Na domácom ľade hostili Prešov Penguins.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčianski hokejisti víťazne: Doma porazili silný Prešov

Takmer 700 divákov si prišlo na topoľčiansky štadión pozrieť zápas domáceho celku proti Prešovu. Silný súper lákal a hokejisti sa za podporu odvďačili.

Už v úvode stretnutia sa domáci hokejisti zásluhou Königa a Ďurča dostali do dvojgólového vedenia. Tretí gól do siete súpera pridal Tábi v druhom dejstve. Hostia odpovedali presným zásahom Novického o dve minúty neskôr (3:1). Topoľčany opäť odskočili na rozdiel troch gólov v 32. minúte (Podstavek).

Posledná tretina opäť patrila domácim hokejistom. Už po dvoch minútach hry zvyšoval Král (4:1). Sedem minút pred koncom ešte hostia korigovali nepriaznivý stav zásluhou Baláža, no na konečných 6:2 upravil domáci Laššo.

HK Topoľčany – Prešov Penguins 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 2. König, 10. Ďurčo, 26. Tábi, 32. Podstavek, 42. Král, 55. Laššo – 28. Novický, 53. Baláž. Rozhodovali: Valach – Holienka, Durmis, vylúčení: 5:7, navyše: Laššo (Topoľčany) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 689 divákov