Úspešné ťaženie hokejistov: V dvoch zápasoch strhli víťazstvo na svoju stranu

Hokejisti Topoľčian majú za sebou dva náročné zápasy v I. hokejovej lige. Pozrite sa, ako sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné ťaženie hokejistov: V dvoch zápasoch strhli víťazstvo na svoju stranu

V závere uplynulého týždňa mali hokejisti HC Topoľčany na programe zápasy 29. a 30. kola. V prvom menovanom zápase sa naši hokejisti predstavili pred domácim publikom. Viac ako 800 divákov si pozrelo stretnutie s HK' 95 Považská Bystrica. Po prvej tretine domáci hokejisti prehrávali rozdielom dvoch gólov. Zásluhou Nováka však Topoľčany znížili na 1:2. V prvej minúte tretej tretiny vyrovnal Podstavek. Topoľčany sa dostali do vedenia v 51. minúte zásluhou Pätoprstého. Hostia zabojovali a minútu pred koncom si vynútili predĺženie zápasu (3:3). V piatej minúte predĺženia strelil víťazný gól zápasu Podstavek.

HC Topoľčany – HK'95 Považská Bystrica 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Góly: 40. Novák, 41. Podstavek, 51. Pätoprstý, 65. Podstavek – 9. Dubeň, 13. Ligas, 59. Dolinajec. Rozhodovali: Vojtek – Mráz, Hanko, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Pekarčík (Topoľčany) a Rodionov (Pov. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 812 divákov

Aj tridsiate kolo I. ligy prinieslo zaujímavé meranie síl. Topoľčany cestovali do Spišskej Novej Vsi. V prvej tretine diváci gól nevideli. Ten úvodný padol až v 29. minúte zásluhou Kohúta (0:1). Domáci odpovedali až 5 minút pred koncom tretej tretiny. V predĺžení gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V ňom premenil ten rozhodujúci Uhnák a Topoľčany získali ďalšie dôležité body.

HK Spišská Nová Ves – HC Topoľčany 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 55. Findura – 29. Kohút. Rozhodujúci nájazd: Uhnák. Rozhodovali: Korba – Homola, Janiga, vylúčení: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0. 281 divákov.