Katarína Jankeje Šport

V Prešove rozhodlo trestné strieľanie: Topoľčany prehrali sekundu pred koncom!

Prvá liga pokračovala cez víkend svojim 17. kolom. V ňom Topoľčany podľahli domácemu Prešovu, rozhodlo trestné strieľanie v poslednej minúte hracieho času.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove rozhodlo trestné strieľanie: Topoľčany prehrali sekundu pred koncom!

V rámci 17. kola sa Topoľčany predviedli na ľade Prešova. Aj napriek snahe a šanciam na oboch stranách, ani po dvoch tretinách nepadol v zápase žiaden gól. Rozuzlenie prišlo nakoniec až v poslednej časti hry, skóre otvoril v 50. minúte Káčer, o 9 minút neskôr na 1:1 dorovnal pre domácich Pekarčík. Rozhodujúcim, zároveň najviac sporným momentom stretnutia bolo odpískanie trestného strieľania na konci tretiny. Obranný zákrok nášho brankára Račka bol podľa Topoľčian úplne v poriadku, hlavný rozhodca mal však úplné iný názor. Nariadené trestné strieľanie bohužiaľ skončilo gólom, Prešov tak gólom presne v 59. minúte a 59. sekunde hracieho času zvíťazil tesne 2:1.

Zverenci trénera Svatopluka Kosíka stratili tri cenné body, v priebežnom hodnotení figurujú na 9. mieste. Najbližšie si chlapci zahrajú doma, v stredu, 5. novembra privítajú mužstvo Liptovského Mikuláša.

P.H.K. Prešov – HC TOPOĽČANY 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 59. Pekarčík, 60. Pavlovský – 50. Káčer (Hudec)