Katarína Jankeje Šport

Hokejisti Topoľčian majú dôvod na radosť. Po výhre nad Považskou Bystricou sa im podarilo zdolať aj Liptovský Mikuláš.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Topoľčany zdolalili Liptovský Mikuláš, fanúšikovia takto ocenili bojovnosť!

Prvá liga pokračovala už svojím 23. kolom. Topoľčanci doma privítali kvalitný Liptovský Mikuláš. Skóre otvorili domáci, v 11. minúte Bosák prekonal brankára hostí, no Mikuláš odpovedal už o štyri minúty (1:1). Chlapci dostali od súpera nepríjemný gól do šatne, ten v čase 29:95 využil vlastnú presilovku (1:2).

Druhá tretina vyšla lepšie zverencom trénera Miroslava Nemčeka, v 35. minúte opäť v presilovej hre Topoľčany zásluhou Palečeka vyrovnali na 2:2. O pár sekúnd neskôr sa Žochári tešili z ďalšieho gólu, Káčer prvýkrát v zápase prekonal obranu hostí a posunul našich do vedenia. Aj do tretice sa podarilo Topoľčancom skórovať, na 4:2 zvýšil Nemček v 39. minúte.

Záverečná tretina sa niesla v znamení vylúčených hráčov. V 58. minúte si Liptovský Mikuláš vypýtal presilovku a po odvolaní vlastného brankára znížil na rozdiel jednej presnej strely. Do konca hracieho času sa však súperovi streliť vyrovnávajúci gól nepodarilo, Topoľčany napokon zdolali Mikuláš 4:3.

Veľkú bojovnosť hráčov ocenili aj topoľčianski fanúšikovia, náladu po záverečnom hvizde si môžete pozrieť vo videu.

HC Topoľčany – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Góly a asistencie: 11. Bosák (Káčer, M. Mihalik), 35. Paleček (Bystričan, Pavlíček), 36. Káčer (Bystričan, Mihalik), 39. Nemček (Bystričan, Káčer) – 15. Gápa (Laco, Piatka), 30. Lichanec (Uram, Brezniak), 58. Cibuľa (Bartík)