Dávid Hrdý Futbal

Víťazná séria futbalistov pokračuje: V domácom zápase porazili Levice

Topoľčianski futbalisti začali novú sezónu vo veľkom štýle. Po štyroch kolách majú na konte tri výhry a jednu remízu. V tabuľke zaostávajú za bratislavskými juniormi a Dunajskou Lužnou iba o skóre. V poslednom domácom zápase nastrieľali Leviciam tri góly a presvedčivo zvíťazili.

Ilustračný obrázok k článku Víťazná séria futbalistov pokračuje: V domácom zápase porazili Levice

V zápase proti Leviciam sa strelecky darilo najmä kapitánovi Topoľčian Balážovi. Konto súpera zaťažil dvoma gólmi. Po úvodnej rozohrávke prvá šanca prišla po rohu. Baláž vyslal presný center a Remeň hlavičkoval tesne nad.

Prvý gól domácich prišiel v závere druhého polčasu. Po faule na Gajdoša v rohu šestnástky zahrával štandardku Baláž. Presnou strelou k tyči otvoril skóre zápasu – 1:0. Autorom druhého gólu v 52. minúte bol opäť Baláž. Z totožnej pozície šikovnou strelou zaskočil brankára hostí – 2:0. Vedenie mohol neskôr zvýšiť Badinský no pri streľbe sa pošmykol.

Baláž mohol svoj dobrý výkon zaklincovať hetrikom. V 72. minúte opäť zahrával štandardku no jeho výborná strela skončila na brvne. Potom prišli aj šance hostí. Najskôr ju mal Vida a potom Bôžikov pokus zneškodnil brankár Sláma. Domáci svoje víťazstvo poistili v 90. minúte keď Masár vysunul Badinského a ten zoči voči hosťujúcemu brankárovi nezaváhal – 3:0.