Zaváhanie hokejistov: HC Topoľčany prehrali pred domácim publikom

V poradí už ôsme kolo I. hokejovej ligy prinieslo zápas favorizovaných Topoľčian proti celku, ktorý sa nachádza na chvoste priebežného hodnotenia. Do Topoľčian pricestovali hokejisti z Trnavy.

Ilustračný obrázok k článku Zaváhanie hokejistov: HC Topoľčany prehrali pred domácim publikom

Ostatné kolá hokejistov HK Topľočany naznačovali výbornú formu a chuť pobiť sa o čo najvyššie priečky v priebežnej tabuľke I. hokejovej ligy. V ôsmom kole cestovala na ľad Topoľčian Trnava. Favorit bol jasný. V prvom dejstve sa takmer tisíc divákov gólovej radosti nedočkalo. Tá prišla až v prostrednej tretine, keď hosťujúceho brankára prekonal König. To však bolo na počudovanie zo strany domácich všetko.

Hostia udreli v poslednom dejstve zásluhou Schmidta a o tri minúty neskôr aj Ftáčnik a bolo rozhodnuté. Topoľčany sa už na odpoveď nezmohli a prerušili sériu výborných výkonov.

HK Topoľčany – HK Trnava 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 29. König – 50. Schmidt, 53, Ftáčnik. Rozhodovali: Krist – Mráz, P. Tvrdoň, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 986 divákov.