Ilustračný obrázok k článku 5 rád od špičkovej vizážistky z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo dokonalého make-upu?
Zdroj: Dnes24.sk

5 rád od špičkovej vizážistky z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo dokonalého make-upu?

Základom kvalitnej vizáže je pochopiteľne vhodný make-up, alei čistá a zdravá pleť. Poradili sme sa teda s odborníčkou, ktorá toho o líčení vie naozaj veľa. Prečítajte si užitočné rady a tipy od šikovnej vizážistky Denisy Mackovej.

Katarína Jankeje Rôzne
Katarína Jankeje Rôzne

5 rád od špičkovej vizážistky z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo dokonalého make-upu?

Základom kvalitnej vizáže je pochopiteľne vhodný make-up, alei čistá a zdravá pleť. Poradili sme sa teda s odborníčkou, ktorá toho o líčení vie naozaj veľa. Prečítajte si užitočné rady a tipy od šikovnej vizážistky Denisy Mackovej.

Ilustračný obrázok k článku 5 rád od špičkovej vizážistky z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo dokonalého make-upu?
Zdroj: Dnes24.sk

Talentovaná Denisa Macková nie je vo svete líčenia a vizáže nováčikom. Skrášľovaniu dám a slečien sa venuje už viacero rokov. My sme sa s ňou porozprávali o horúcich trendoch na jar a leto 2015, tiež nám prezradila základne rady a jednoduché postupy, ako dosiahnuť krásnu vizáž.

Majú ženy určité očakávania, alebo predstavy, o tom čo chcú, keď sa k tebe prídu nalíčiť, alebo si nechajú v oblasti vizáže poradiť?

Niektoré ženy prichádzajú s predstavou, iné si často nechávajú poradiť. Najdôležitejšia je však komunikácia. Líčenie je často odrazom charakterových vlastností ženy a každá z nás dokáže odprezentovať len to, v čom sa cíti dobre. Je to ako s oblečením, niektorá sa rada oblieka nenápadne a pohodlne a iná je priam magnetom pre okolie. Častokrát sa stretávam s tým, že zákazníčky, ktoré sa opakovane vracajú, sú odvážnejšie a mám ich plnú dôveru dokonca aj ,,voľnu ruku“. Priznávam, že vtedy sa mi pracuje najlepšie.

Keďže sa zaoberáš vizážou a make-upom, stane sa, že sa prichytíš pri tom, ako si obzeráš vizáž žien v tvojom okolí a hodnotíš ju?

Myslím, že v bežnom živote ani nie, ale pekne upravenú ženu si určite všimnem. Pokiaľ ide o extrém, nemusím byť vizážistkou, to si všimne asi každý. Skôr to v sebe riešim na rôznych akciách, svadbách a oslavách, keď je samozrejmosťou, že žena má byť upravená a krásna.

Aké sú aktuálne najnovšie trendy v líčení a vizáže?

Určite prirodzenosť, pastelové farby, krásne upravené obočie a očné linky. Pod prirodzenosťou rozumieme jemnú úpravu pleti, ktorej predchádza každodenná starostlivosť a ošetrenie. Tu vždy treba pamätať na to, že problémy na pleti treba riešiť a nie zakrývať. Hitom je dokonale upravené obočie, nosí sa hrubšie a jemne dotieňované, či už ceruzkou, alebo tieňmi. Pri perách platí pravidlo výrazne oči – jemné pery, alebo naopak výrazne pery – jemné oči. Ak ste milovníkmi rúžov a leskov, nebojte sa experimentovať. Očné linky hlásia návrat hrubších rozmerov, vyvolávajúcich mačací efekt. Vtedy stačí použiť už iba maskaru a sexy pohľad určite upúta okolie.

Venuješ sa aj nechtovému dizajnu, aké horúce trendy letia v Topoľčanoch v roku 2015?

Jednoznačne pastelové farby, či už v matnom, alebo lesklom prevedení. Keďže tohtoročnú módu sprevádzajú kvety, nechty nebudú výnimkou. Hitom sú fólie, ktoré dodajú nechtom krásny kovový efekt. Čo sa týka tvarov nechtov, prevažuje mandľový tvar, ktorý je veľmi praktický a pôsobí prirodzenejšie.

Základom kvalitnej vizáže je aj čistá a zdravá pleť. Obracajú sa na teba zákazníčky aj v tomto smere? Žiadajú o teba nejaké rady, alebo pomoc?

Určite áno. Pri líčení sa často rozprávame o pleti, pretože je základom kvalitnej vizáže. Je veľmi dôležité, aby bola naša pleť hydratovaná, potrebuje starostlivosť, je to dôležitejšie ako samotný make-up. Vždy vidím, kto sa o pleť stará a kto používa iba vodu. Nesmieme zabúdať aj na správny pitný režim, ten dokáže robiť s našim telom zázraky a všetko funguje, tak ako má.

Existujú dva rôzne názory ľudí. Jedni tvrdia, že najlepšia je najlacnejšia kozmetika, iní že najdrahšia. Čo a aké produkty teda kupovať?

Mnohokrát sa pri tejto téme so zákazníčkami zasmejeme, keď spomínajú svoje babky, ktoré používali jednoduché krémy v ešte jednoduchšom balení, kúpene v drogérii a ich pleť bola dokonalá. Myslím, že tu však veľkú úlohu zohrávajú gény a v neposlednom rade i vonkajšie vplyvy danej doby. Je veľmi ťažké striktne vymedziť čo je dobré a čo zlé podľa ceny produktu. Jednoznačne je to individuálne, každý z nás má iný typ pleti a niekedy to chvíľku trvá, kým ulahodíme svojej pleti a peňaženke súčasne. Ja osobne preferujem kvalitnejšiu kozmetiku a pravidelnú starostlivosť.

Každej žene sa stane, že ráno nestíha a má na úpravu maximálne 10 minút, čo by si poradila spraviť ako prvé a hlavné?

Jednoznačne vyčistiť pleť, použiť tonikum, krém a najdôležitejšie naučiť sa používať očný krém. Veľa žien si ešte nezvyklo, že očný krém je úplným štandardom pre každú z nás. Pokožka v očnom okolí je oveľa jemnejšia a má väčší sklon k tvorbe vrások. Následne až potom použiť dekoratívnu kozmetiku.

Základné rady, keď chce žena dobre vyzerať

  • Základom letného obdobia je ľahká úprava pleti formou jemného tónovania. Ja v tomto období milujem minerálne púdrové makeupy. Sú ľahké, majú slabšie krycie schopnosti, ale nevytvárajú na pleti masku.
  • Veľmi dôležité je osviežiť pleť farbou na líčka, či už v podobe bronzera, alebo v ružovej a marhuľkovej farbe, ktoré patria medzi favoritov tohto leta.
  • Obočie zohráva dôležitú časť pri každodennom líčení, jeho tvar a farba dokážu urobiť veľkú zmenu.
  • Pri dennom líčení môžeme zvýrazniť oči linkou a použijeme maskaru.
  • Pery natrieme leskom, alebo rúžom a sme pripravené vykročiť do nového dňa s úsmevom.

Čítajte tiež:

5 rád od ostrieľaného kaderníka z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?

Foto: Lenka Filipeje, Denisa Macková

Rady od špičkovej vizážistky z Topoľčian: V čom spočíva tajomstvo dokonalého mak
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín