Správy

A predsa sa dočkáme! Zverejnili predpokladaný termín otvorenia kúpaliska

Dlho to vyzeralo, že Topoľčany tento rok ostanú bez letného kúpaliska.

Ilustračný obrázok k článku A predsa sa dočkáme! Zverejnili predpokladaný termín otvorenia kúpaliska
Zdroj: TASR

Vedenie mesta prinieslo skvelé správy. „Milí občania, vzhľadom na veľké množstvo vašich podnetov, ako aj prisľúbenú pomoc štátu sme sa rozhodli cez všetky prekážky nájsť spôsob, ako umožniť otvorenie letného kúpaliska túto sezónu,“ informuje vedenie mesta prostredníctvom facebookovej stránky.

Termín plánovaného otvorenia kúpaliska radnica stanovila na 10.júla.

„Urobíme všetko pre to, aby boli pre vás dovtedy pripravené všetky bazény, detské ihrisko aj športoviská, aby ste sa mohli schladiť počas horúcich dní. Nezabúdame ani na platné hygienické a kapacitné opatrenia,“ dodáva vedenie mesta.

Detaily spolu s výškou vstupného preberú poslanci 24. júna na zasadnutí Mestského zastupiteľstva.

Vedenie mesta s otvorením tohtoročnej sezóny váhalo, okrem epidemiologickej zvažovalo aj finančnú situáciu. V minulom roku dosiahol prevádzkový hospodársky výsledok letného kúpaliska bez kapitálových výdavkov stratu 168 610 eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa strata zvýšila o 61 744 eur, predovšetkým v dôsledku medziročného zvýšenia nákladov energií, miezd, údržby a opráv kúpaliska. Vedenie mesta sa obávalo, že v súčasnej situácii sa strata kúpaliska opäť prehĺbi.

Ak by mohlo byť otvorené s niektorými opatreniami, napríklad s obmedzením počtu ľudí v areáli, tá strata bude ešte vyššia. Ak by aj bolo kúpalisko otvorené bez obmedzení, otázne je, koľko ľudí ho kvôli obave z koronavírusu navštívi, čím sa pre nás stane jeho prevádzka úplne nerentabilná,“ hodnotila situáciu v máji tohto roka Gieciová.

Na prípravu kúpaliska na letnú sezónu potrebuje mesto zhruba 60 dní a sumu do 30 000 eur. „Ešte pred spustením potrebujeme minimálne päť ľudí, čiže päť platov, údržbárske práce, nejaké práce by boli dodávateľské. V prípade druhej vlny pandémie by to bola suma vyhodená do vzduchu,“ povedala primátorka, ktorá sa prikláňala k neotvoreniu kúpaliska v tomto roku. Rozhodnutie napokon zmenila. „Vzhľadom na množstvo podnetov obyvateľov mesta, ale aj prisľúbenú pomoc štátu, sme sa rozhodli nájsť spôsob, ako otvoriť v tejto sezóne letné kúpalisko,“ potvrdila Gieciová.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustrančé

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie