Správy

Aby ste neplatili zbytočne: Kto môže požiadať o oslobodenie od dane za psa?

Vedeli ste o tom, že niektoré skupiny obyvateľov môžu požiadať o oslobodenie dane za psa? Čítajte viac!

Ilustračný obrázok k článku Aby ste neplatili zbytočne: Kto môže požiadať o oslobodenie od dane za psa?
Zdroj: pixabay.com

O možnostiach uplatnenia oslobodenia od dane za psa informovala topoľčianska radnica prostredníctvom svojho webu.

„Mesto Topoľčany informuje občanov, že s účinnosťou od 01.01.2020 je možné si v zmysle VZN č. 10/2019 uplatniť oslobodenie od dane za psa,“ informovalo vedenie mesta.

Od dane je oslobodený pes, ktorý má zloženú záchranársku skúšku. „Nárok na oslobodenie od dane si daňovník uplatňuje predložením dokladu (fotokópie) potvrdenia o vykonanej skúške. Oslobodenie od dane sa počíta od nasledujúceho mesiaca po predložení dokladu,“ informuje radnica.

Oslobodenie od dane môžete využiť aj na psa adoptovaného z útulku alebo karanténnej stanice, ktorý je na území mesta Topoľčany a bol tu umiestnený minimálne 2 mesiace. „Toto oslobodenie sa vzťahuje na obdobie 36 mesiacov iba na psov adoptovaných až po nadobudnutí účinnosti tohto VZN,“ informuje radnica a dodáva: „Nárok na oslobodenie od dane si daňovník uplatňuje v priznaní k dani za psa a predložení dokladu (fotokópie) o adopcii psa z útulku alebo karanténnej stanice.“

Od dane je oslobodený aj služobný pes policajného zboru a hasičského a záchranného zboru.

„V prípade, že máte záujem si uplatniť uvedenú úľavu Vám bližšie informácie radi poskytnú pracovníci MsÚ Topoľčany, ekonomického odboru, kancelária č. 163 tel.: +421 38 53 40 163,“ dodáva vedenie mesta.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie