Rastislav Búgel Samospráva

Belica chce robiť pozitívnu kampaň: Jeho vyzývateľ Galbavý bude kritický!

Kandidát na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Tomáš Galbavý očakáva, že v predvolebnom súboji skôr či neskôr niekto vytiahne tzv. maďarskú kartu.

Ilustračný obrázok k článku Belica chce robiť pozitívnu kampaň: Jeho vyzývateľ Galbavý bude kritický!
Zdroj: TASR

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, ktorý na túto funkciu kandiduje opäť, chce robiť výlučne pozitívnu predvolebnú kampaň. Ako povedal, jeho kampaň bude zameraná na ekonomiku a problémy kraja. „Ja som nikdy nerobil negatívnu kampaň a nakoniec sa ukázalo, že to je asi jediná správna cesta. Ľudia nechcú nejaké býčie zápasy,“ skonštatoval.

Bude reagovať

Zároveň dodal, že ak sa v predvolebnom období objavia nejaké invektívy voči nemu, bude na ne reagovať, „ale v žiadnom prípade nevystrelíme zo zákopov ako prví.“ Belica bude v novembrových voľbách kandidovať ako nestraník s podporou Smeru-SD, SNS a Agrárnej strany vidieka.

Férovosť od vyzývateľa

Férovú kampaň očakáva aj od svojho vyzývateľa vo voľbách Tomáša Galbavého, nominanta strán SDKÚ-DS, SMK, Most-Híd, NOVA, OKS, SaS. „Pána Galbavého trošku poznám a myslím si, že ani on sám nebude mať záujem vyvolávať nejakého ducha konfrontácie, ale nie je vylúčené, že ľudia okolo neho vyvolajú nejakú takúto atmosféru,“ uviedol Belica.

Tomáš Galbavý povedal, že v kampani sa bude správať tak, ako ho vychovali rodičia – v duchu vzájomného rešpektu, tolerancie a korektnosti. „Toto nie je moja prvá kampaň a nikdy som ju ani inak ani nerobil. Budem sa správať ako slušný človek,“ podčiarkol. Voličov chce oslovovať predstavovaním svojho volebného programu a poukazovaním na veci, ktoré župa zanedbáva.

Bude kritický

Kritický podľa svojich slov bude, ale len na základe faktov. Ako kandidát, ktorého podporujú aj maďarské strany, dúfa, že nepôjde o súboj národností, ale o súboj názorov a hodnôt. „Ja som prišiel spájať a nie rozdeľovať ľudí,“ povedal. Galbavý očakáva, že v predvolebnom súboji skôr či neskôr zrejme niekto vytiahne tzv. „maďarskú kartu.“ „Ale s tým my už nič nenarobíme. Budú ju používať tí, ktorí sa boja o svoje korytá,“ myslí si.

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie