Iné športy

Blíži sa najstarší jednodňový cyklomaratón: Pelotón povedie aj po našich cestách

Stošesťdesiatčlenný pelotón cyklistov vyštartuje vo štvrtok 18. júla na 42. nonstop cyklojazdu Trnava – Rysy.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa najstarší jednodňový cyklomaratón: Pelotón povedie aj po našich cestách
Zdroj: Dnes24.sk

Jej každoročným cieľom je pripomenúť putovanie trnavskej posádky a dobrovoľníkov do bojov Slovenského národného povstania (SNP). Cykloturisti pri pomníkoch SNP v Trnave, Horných Hámroch a Nemeckej si položením kytíc kvetov uctia pamiatku hrdinov.

Celú 305 kilometrov dlhú trasu musia jazdci prekonať počas jedného dňa.

"Naša cykloturistická nonstop jazda je najstarším jednodňovým cyklomaratónom na Slovensku,“ uviedol za organizátorov Marián Rozložník. Štart je o 3:45 v Trnave, v Horných Hámroch by sa mal pelotón zastaviť okolo 8:00 a po 13:00 pri pomníku padlých v Nemeckej, po 19:00 by mali účastníci doraziť do cieľa v Tatranskej Lomnici. Trasa povedie okresmi Topoľčany a Partizánske, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen a Banská Bystrica.

Cyklistický pelotón tak povedie aj skrz náš okres. Pokiaľ by ste chceli vidieť cyklistov v akcii, musíte si privstať. Mesto Topoľčany na svojom webe uverejnilo harmonogram, v ktorom vidíme aj odhadované časy prechodov cez náš okres a mesto.

05.00 – 07.00 hod. pelotón v okrese Topoľčany a Partizánske

Trasa: Lužany – Urmince – Topoľčany – Krušovce – Partizánske – M. Uherce – Horná Ves, cesta č. 514, č. 499, č. 64, č. 512

„Celá non stop jazda sa koná bez uzávierky ciest, t. j. bez úplného obmedzenia premávky na trase. Jedná sa o cca 170 – členný pelotón cykloturistov a min. 7 sprievodných vozidiel, ktoré budú označené nápismi NON STOP JAZDA a svetelnou signalizáciou (majákom oranžovej farby). Zo skúseností z predchádzajúcich ročníkov a na základe ochoty jednotlivých okresných odborov dopravnej polície a KDI PZ Banská Bystrica, prebieha celá akcia bez akýchkoľvek rušivých momentov,“ informuje Jozef Moncman, predseda Organizačného výboru.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie