Katarína Jankeje Samospráva

Budeme mať primátorku? Jediná kandidátka medzi mužskými súpermi zabojuje o kreslo!

Celkovo šesť uchádzačov zabojuje v komunálnych voľbách o primátorské kreslo v našom meste. Medzi nimi je aj jedna žena.

Ilustračný obrázok k článku Budeme mať primátorku? Jediná kandidátka medzi mužskými súpermi zabojuje o kreslo!
Zdroj: Dnes24.sk

Komunálne voľby sú za rohom, za niekoľko týždňov si budeme vyberať nových poslancov i primátora. Nedávno ohlásil svoju kandidatúru Topoľčanec Ivan Fillo. O naše hlasy sa tiež bude uchádzať Alexandra Gieciová, ako jediná žena medzi mužskými súpermi. „Rozhodla som sa kandidovať na funkciu primátorky ako nezávislá občianska kandidátka a ponúknuť do služby verejnosti svoje skúsenosti. Funkciu primátora vnímam ako službu ľuďom, ktorí žijú v našom meste. Kto chce slúžiť, musí sa vedieť obetovať, musí vedieť pomáhať, spolupracovať.

Bohaté skúsenosti

Nezávislá kandidátka má dlhoročné skúsenosti s pracovaním v samospráve či v štátnej správe. „Ako riaditeľka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny som pochopila, čo mi vštepoval svojim príkladom môj otec. Sociálny pracovník je ten, ktorý naozaj pomáha. Spolu s ochotnými kolegami sme hľadali možnosti ako pomôcť aj nad rámec zákona. A tak vznikla myšlienka a aj realizácia Týždňa sociálnej pomoci, príručka klienta na úrade, či projektu spolupráce podnikateľov ako zamestnávateľov so školami. Posledné dva roky pracujem v samospráve a skúsenosť ma učí, že bez úzkej spolupráce a aktívnej účasti všetkých občanov, ktorí žijú na území mesta, podnikateľov, spoločenských organizácií, cirkví, ale aj politických strán, nemôže mesto napredovať,“ prezrádza Giecelová.

Zdravie, práca a infraštruktúra

"Moja predstava je ľudí spájať. Želám si také Topoľčany, kde svoje miesto majú rodiny s deťmi, sociálne odkázaní, pracujúci, podnikatelia, seniori. Chcem mesto spolupracujúce a otvorené. A verím, že nie som sama. Zdravie a práca sú asi hodnoty, ktoré sa dotýkajú každého z nás. Čo najviac práce pre ľudí v našom meste je aj pre mňa prioritou,“ pokračuje kandidátka.

Jednou z dôležitých úloh, ktoré čakajú na nového primátora, podľa nej bude infraštruktúra. „Na jednej strane mesto s dobrou finančnou kondíciou, na druhej strane nevybudovaná cestná infraštruktúra. Lobing vo veci vybudovania diaľničného napájača je určite jedna z dôležitých úloh budúceho volebného obdobia,“ uzatvára Gieciová.

Foto: Alžbeta Gieciová

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie