Prokop Slováček Správy Rôzne

Chcete schudnúť? Dajte si pivo. Ak ho máte radi, nemusíte sa ho úplne vzdať

Alkohol je vraj nepriateľ chudnutia. Záleží však na tom, čo si dáte, a koľko. Napríklad pivo má viacero pozitívnych účinkov. S mierou neuškodí.

Ilustračný obrázok k článku Chcete schudnúť? Dajte si pivo. Ak ho máte radi, nemusíte sa ho úplne vzdať
Zdroj: internet

Pojem „pivová diéta“ vyzerá na prvý pohľad smiešne. Ale ak sa na tento obľúbený nápoj Slovákov pozrieme bližšie, zistíme, že pivo má veľa pozitívnych účinkov a ani pri chudnutí sa ho úplne nemusíte vzdať.

Prírodný kokteil vitamínov

Väčšina tých, ktorí chudnú, nepostupujú podľa odporúčaní odborníkov. Väčšinou pristúpia k diéte radikálne. Znížia príjem potravy. A aj to málo čo zjedia, nemá požadovanú nutričnú kvalitu.

Tu môže na scénu pokojne vstúpiť pivo. Skvelý prírodný vitamínový kokteil. Látky v ňom obsiahnuté sú čisto prírodné, telo ich preto vstrebáva oveľa ľahšie.

Pivo obsahuje vitamíny B, C a E, draslík, horčík či selén. Všetky telo ocení. Ďalej okolo 30 druhov minerálov. Tiež polyfenoly, bioflavonoidy a fytoestrogény, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi. Podporuje trávenie, čo je pri diéte tiež pozitívum. Zanedbateľný nie je ani vplyv na kvalitu pleti a vlasov.

Prečítajte si aj: Leču stačili len tri ingrediencie, aby sa stalo legendou + RECEPT

Ako to neprehnať

Podľa britského lekára Georgea Philliskirka môže muž vypiť aj pri diéte okolo liter piva, žena pol litra. „Ak sa pivo pije v takomto množstve, môže byť telu osožné. Dokonca viac ako víno,“ tvrdí lekár a dodáva. „Ku všetkým spomenutým výhodám by som ešte pripojil aj obsah rozpustnej vlákniny. V pive je zhruba 30 percent odporúčanej dennej dávky."

Dokonca ani so športom si pivo až tak neodporuje. Je to dobrá voľba na doplnenie vody a vypotených minerálov. Odborníci odporúčajú dať si najprv nealkoholické pivo, potom kvalitné jedlo a za ním môže byť jedno, či dve alkoholické pivá.

Mohlo by vás zaujímať: Výnimka na alkohol pre cyklistov je bližšie. Odzvoní nulovej tolerancii?

S pivom sa dá aj schudnúť
5
Galéria
Zdroj: internet
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie