Katarína Jankeje Šport

Drámu až do úplného záveru mali možnosť vidieť diváci domáceho duelu medzi Topoľčanmi a HC Nové Zámky. Od remízy delilo Topoľčancov naozaj len málo.

Ilustračný obrázok k článku Chlapci bojovali, no tri body išli súperovi zo Zámkov: Topoľčany doma tesne prehrali

Domáci zápas začal vyrovnane, chlapcom sa pred koncom prvej časti podarilo súpera prekvapiť, keď Pavlíček v 19. minúte otvoril skóre na 1:0. Druhá tretina naopak patrila hosťom z Nových Zámkov. Najskôr v úvode úspešne dorovnali na 1:1, neskôr dvoma rýchlymi gólmi otočili skóre na svoju stranu.

Záverečná časť začala veľmi dobre pre našich, v 47. minúte náš najproduktívnejší hráč Filip Nemček znížil na 2:3. Po zbytočnej chybe si zverenci trénera Miroslava Nemčeka nechali v 56. minúte streliť gól na 2:4. Topoľčanci to aj napriek tomu nevzdali, z tlaku na bránu sa podarilo premeniť šancu až v čase 59:01 opäť zásluhou Nemčeka. V posledných sekundách sa chlapcom predsa len remizovať nepodarilo, Topoľčany napokon podľahli Novým Zámkom tesne 3:4.

Topoľčianske hokejové mužstvo aj naďalej okupuje deviatu priečku v priebežnom hodnotení, chlapci na ľad vybehnú opäť v piatok, v 8. kole prvej ligy sa predstavia v Detve.

HC Topoľčany – HC Nové Zámky 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Góly a asistencie: 19. Pavlíček (Szalay, Kluka), 45. Nemček (Bystričan), 60. Nemček (Szalay) – 22. Podstavek (Ďurčo, Frolík), 39. Podstavek (Frolík, Štefanka), 40. Štefanka (Devečka, Ďurčo), 56. Weissmann (Šiška, Hegyi)