Dávid Hrdý Futbal

Ďalšia domáca výhra Topoľčian: Futbalisti porazili Nemšovú

Žochári si pripísali ďalšie domáce víťazstvo. Vo futbalovo slabom zápase vyhrali po dvoch kurióznych góloch 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia domáca výhra Topoľčian: Futbalisti porazili Nemšovú

Prvú gólovú príležitosť mali hostia. V 3. minúte sa mohol do streleckej listiny zapísať Bezák, no z dobrej pozície trafil iba domáceho obrancu. V zápätí mieril z jedenástich metrov vysoko nad domáci Koprda. Kuriózny gól padol v 18. minúte. Pred nabiehajúcim Gajdošom boxoval hosťujúci brankár Bobot priamo na hlavu Badinského a domáci sa ujali vedenia – 1:0. Po prvom góle sa dlhý čas hralo iba medzi šestnástkami bez vážnejších ohrození brán na oboch stranách. Až v 51. minúte trafil domáci Baláž z dobrých 25 metrov do brvna. Hostia mali príležitosť na vyrovnanie v 54. minúte, no Beňo pálil vysoko nad. Divákov potom postavil zo stoličiek zákerný faul hosťujúceho Červeného na brankára Furku, za ktorý bol napomenutý iba žltou kartou. Hostia sa usilovali o vyrovnanie, no v 76. minúte sa domáci dostali do prečíslenia štyria na jedného, Gajdoš si obhodil domáceho brankára, ale lopta mu odskočila a hosťujúci Ďuďák v snahe odkopnúť loptu ju namieril do vlastnej bránky – 2:0. Po ďalšej domácej výhre figuruje MFK Topoľčany na 7. mieste so 40 bodmi.