Veronika Kalinová Samospráva

DEFINITÍVNE: Šéfom VÚC chce byť 7 uchádzačov, kto všetko kandiduje?

O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa bude uchádzať sedem kandidátov. Z nich svoju kandidatúru oficiálne oznámili štyria. Toto sú mená uchádzačov o najvyšší post v kraji.

Ilustračný obrázok k článku DEFINITÍVNE: Šéfom VÚC chce byť 7 uchádzačov, kto všetko kandiduje?
Zdroj: Dnes24.sk

Medzi kandidátmi je súčasný predseda kraja Milan Belica, ktorý kandiduje s podporu strán Smer-SD, SNS a Agrárna strana vidieka. S podporu stredopravej koalície zloženej zo strán SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd, SMK, OKS a Nová väčšina – Dohoda sa o post predsedu NSK bude uchádzať Tomáš Galbavý. Ako nezávislý kandiduje Peter Oremus. Kandidátom strany 7 statočných je v NSK Regan Belovič.

O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa budú uchádzať aj Viliam Mokráň, Stanislav Kováč a Róbert Dick. Zapisovateľka volebnej komisie Adriana Korcová nechcela oficiálne informovať o kandidátoch na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja ani o kandidátoch na poslancov kraja.

Voliči v Nitrianskom kraji budú vo volebných obvodoch Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Štúrovo, Topoľčany a Zlaté Moravce voliť okrem predsedu samosprávneho kraja aj 54 poslancov regionálneho zastupiteľstva.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie